phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Weekend dla dwojga albo i czworga

Data dodania: 30.01.2019 | Autor: admin

Czego najbardziej pragną zakochani? Być razem. I nie trzeba wcale mieszkać na dwóch krańcach kraju lub w innych państwach, aby narzekać na brak wspólnego czasu. Praca, dom, dzieci i inne obowiązki pochłaniają tak wiele czasu, że czasami trzeba po prostu wyjechać, aby być razem. W takiej sytuacji opcja weekend dla dwojga może być bardzo kusząca.

Małżonkowie z długim stażem, narzeczeni oraz młodzi ludzie, którzy dopiero się poznali – wszyscy oni są zakochani, ale jednocześnie ciągle brakuje im czasu na bycie razem. Jedni dlatego, że dużo pracują, a po powrocie do domu zajmują się małymi dziećmi. Inni z powodu rozłąki spowodowanej tym, że jedno z nich pracuje w delegacji lub za granicą albo studiuje w innym mieście. Czasami nie ma sposobu, aby w codziennym życiu znaleźć więcej czasu dla bliskiej osoby. Wtedy jedynym sposobem by to zmienić jest wspólny wyjazd. Nie trzeba od razu szukać w biurach podróży atrakcyjnej wycieczki do Paryża. Czasami wystarczy spędzić tydzień lub weekend w Polsce. A umówmy się w naszym kraju – podobnie jak za granicą – nie brakuje ciekawych miejsc. Zależnie od tego, co kto lubi można jechać nad morze, w góry albo w Bory Tucholskie. Oferta domków, pensjonatów, hoteli i kwater agroturystycznych jest bardzo różnorodna.

Weekend tylko we dwoje można spędzić na przykład nad polskim morzem.

Długi weekend dla dwojga

Wiosna i jesień to idealna pora na spędzenie urlopu we dwoje nad morzem. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze w wiosennych i jesiennych miesiącach na plażach, w restauracjach, w okolicy atrakcji turystycznych nie ma takich tłumów jak w sezonie. Nadmorskie miejscowości nie oblegają też rodziny z dziećmi ponieważ pociechy w tym czasie muszą chodzić do szkoły. Wielu rodziców woli wybrać się na urlop w lipcu lub w sierpniu.

W maju, czerwcu, wrześniu czy październiku łatwiej jest zarezerwować domek nad morzem. Jest mniej chętnych na wypoczynek, to i więcej terminów jest wolnych.

Trzeba też pamiętać, że wiosną i jesienią pogoda może być równie zadowalająca co latem. Można się więc opalać na plażach, jeździć na rowerach lub rolkach, chodzi na spacery i bez przeszkód zwiedzać na przykład latarnie morskie. Jest też bardzo duże prawdopodobieństwo, że wynajmując domek wiosną lub jesienią, unikniemy największych upałów. Tych nad polskim morzem można się raczej spodziewać w wakacje.

Jednocześnie romantyczny weekend we dwoje nad polskim morzem w maju czy październiku może mieć też zdrowotne korzyści. Nie dość, że zakochani odpoczną, wyśpią się, miło spędzą czas, to jeszcze nawdychają się jodu. Jest go znacznie więcej w morskim powietrzu wiosną, jesienią i zimą niż latem. Aby zadbać o zdrowie nie trzeba cały czas siedzieć na plaży. Drewniane domki w ośrodku Lazurowy Brzeg w Mielenku posiadają taras z meblami ogrodowymi i grillem. Można tu posiedzieć, przygotować jedzenie, poczytać książkę i nawdychać się świeżego powietrza.

Nad Bałtykiem można wypocząć nie tylko w wakacje. Wiosną i jesienią pogoda też często dopisuje, a na plaży nie ma tłumów.

Liczne atrakcje nad Bałtykiem

Nad morzem trudno jest się nudzić. Jest tu wiele atrakcji. Podczas weekendu we dwoje można wybrać się na wycieczkę rowerową. W okolicy jest wiele ścieżek rowerowych, a kolejne są w trakcie budowy. Niedaleko Mielenka znajduje się popularne wśród turystów Mielno ze swoimi licznymi atrakcjami, a także przystań rybacka w Unieściu oraz latarnia morska w Gąskach.

Pary spędzające nad morzem weekend we dwoje mogą też pojechać do Koszalina. Tu mogą wybrać się do parku wodnego i parku linowego, wejść na wieżę widokową, wybrać się na koncert do amfiteatru. W odległości 35 km od Mielenka znajduje się Kołobrzeg, miasta którego raczej nie trzeba zachwalać ze względu na atrakcje turystyczne. Można jedynie przypomnieć o tym, że w Kołobrzegu znajduje się m.in. molo i latarnia morska. Pary interesujące się wojskowością mogą wybrać do Muzeum Oręża Polskiego oraz do Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion.

Nie tylko w Kołobrzegu i Koszalinie nie brakuje restauracji, knajpek i kafejek, gdzie można wybrać się na romantyczną kolację. Przytulne i pięknie urządzone lokale można znaleźć też w mniejszych miejscowościach i to niedaleko wynajętego domku.

Podczas weekendu tylko we dwoje można m.in. wybrać się na wycieczkę rowerową.

Romantyczny weekend nie tylko we dwoje

Niektóre pary nie mogą sobie pozwolić na wyjazd tylko we dwoje. Mają małe dzieci, a babcia i dziadek mieszkają za daleko, aby mogli się nimi zająć. Co wtedy zrobić? Zabrać dzieci ze sobą. Trzeba tylko wybrać odpowiedni nocleg. Nad polskim morzem jest wiele domków, przeznaczonych do wynajęcia dla rodzin. Problem w tym, że w niektórych brakuje odpowiednich sprzętów, zabawek i atrakcji dla dzieci. W Lazurowym Brzegu w Mielenku w każdym drewnianym domku są m.in. bramki, które można zamknąć, aby dzieci same nie wchodziły na schody. W domku znajdują się też miejsca do spanie nie tylko dla dwojga, ale dla 6 osób – dorosłych i dzieci.

Żeby rodzice mogli spędzić trochę czasu we dwoje dla dzieci przygotowana jest piaskownica oraz drewniana wiata z zabawkami i grami. Gdy zakochani będą odpoczywać we dwoje na tarasie przed domkiem, ich pociechy mogą bawić się pod zadaszeniem z dziećmi innych wczasowiczów. Mama z tatą mają ich na oku, ale jednocześnie mogą pobyć trochę tylko we dwoje.[:]