phone506 630 283
Rezerwuj

Okolica

Morze Bałtyckie to idealny kierunek na wakacje pełne wrażeń i niezapomnianych chwil, to piaszczyste plaże, szum fal, słońce chowające się za horyzontem… , miejsce doskonałe na relaks i odskocznię od życia codziennego.

Polskie plaże nad Bałtykiem uznawane są za najpiękniejsze na świecie, a Polskie wybrzeże to całe mnóstwo wspaniałych miejsc, majestatyczne wydmy i nadmorskie jeziora. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i każde ma coś do zaoferowania dla swoich gości.

Mielenko

To położona koło Mielna mała miejscowość, która posiada masę atutów- z jednej strony spokój i ciszę, z drugiej sąsiedztwo dużego ośrodka turystycznego jakim jest Mielno (ok. 2,5km). Najważniejszym atutem miejscowości jest piękna, miejscami szeroka, piaszczysta plaża.
Choć Mielenko jest przeciwieństwem zatłoczonych kurortów, znajdziemy tu nieliczne restauracje, gastronomie i smażalnie ryb (szczególnie polecana „U Chadacza” przy ul. Lipowej 33)

Wśród atrakcji :

 • kompleks sportowo rekreacyjny z zewnętrznym ogólnodostępnym ogrodzonym placem zabaw oraz boiskiem do koszykówki i piłki nożnej, (przy ul. Brzozowej)
 • drugi kompleks rekreacyjny z ogólnodostępną siłownią zewnętrzną, miejsce parkingowym i miejscem na ognisko (przy ul. Plażowej),
 • Aleja Lipowa to szpaler 150 letnich lip, ciągnący się po obu stronach drogi w kierunku Mielna o długości około 2,5 kilometra, niby nic takiego, ale ma swój niezaprzeczalny urok
 • Szlaki piesze, rowerowe i nordic walking prowadzące przez nadbałtyckie lasy w kierunku Mielna i Unieścia lub Chłopów i Sarbinowa.

Dla ludzi lubiących spacery czy jazdę na rowerze to prawdziwy raj , ponieważ przez Mielenko ciągnie się piękna leśna ścieżka rowerowa, od nadmorskiego kurortu jakim jest Mielno, przez mniejsze, urokliwe miejscowości jakimi są Chłopy, Sarbinowo aż do Gąsek.

Ta urokliwa nadmorska ścieżka rowerowa jest odcinkiem trasy R10, ciągnącej się od Świnoujścia, aż po Hel

https://www.centrumrowerowe.pl/trasy-rowerowe/trasa-rowerowa-r10/

Chłopy

To najbliżej sąsiadująca z Mielenkiem osada rybacka i kąpielisko morskie położone na 16-tym południku geograficznym. Chłopy są jedyną zachowaną wsią rybacką w Polsce. Znajduje się tu kilka XIX wiecznych obiektów budownictwa szachulcowego, ze względu na swoją unikalna zabudowę, całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków.

Warto zobaczyć:

 • obelisk 16-tego południka – las w kierunku Mielenka,
 • przystań rybacka , w pobliżu której na plaży znajduje się 12 kolorowych kutrów rybackich, stoiska ze świeżą i wędzoną rybą oraz smażalnie w których zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę. Możliwość zakupu świeżej i wędzonej i smażonej ryby,
 • molo przy przystani rybackiej o długość i 90 metrów,

Sarbinowo

To miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Teraźniejsze Sarbinowo leży blisko brzegu morza, jednak dawniej, wczasowisko leżało około 1,5 km od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i żeby chronić Sarbinowo na początku XX wieku zbudowano mur długi na kilometr,

 

Atrakcje:

 • promenada nadmorska -początkowo na miejscu promenady był mur oporowy, który miał chronić przed niszczeniem plaży,
 • Neogotycki Kościół położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół, który może on się poszczycić pięknymi witrażami,
 • Chałupa Rybaka zabytkowa chałupa o konstrukcji szachulcowej z 1804 roku,

Latarnia Morska w Gąskach

Gąski to niewielka wieś letniskowa w której najciekawszą atrakcją turystyczną jest Latarnia Morska, która znajduje się w centrum miejscowości, dostępna jest dla zwiedzających co jest jej ogromnym atutem. Latarnia to budowla o wysokości 50,2m, wybudowana pod koniec XIX wieku. Na szczyt latarni prowadzi 190 krętych schodów a z tarasu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika i liczne kramy z pamiątkami oraz z jedzeniem.

Z Mielenka, do latarni morskiej w Gąskach warto przejechać, pięknym malowniczym szlakiem rowerowym, wiodącym przez las, przez małe nadmorskie miejscowości a miejscami nieopodal linii brzegowej gdzie ukazują się piękne widoki plaży Bałtyku i morza.

Mielno

jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowością nad morzem. Nadmorskie miasteczko do zaoferowania ma wiele atrakcji turystycznych oraz rekreacyjnych, znajdują się tu liczne punkty handlowe, gastronomiczne i rozrywkowe.

Główne atrakcje

 • Promenada Przyjaźni Mielno -bulwar, miejsce spacerów nad brzegiem plaży z pięknym widokiem morza i miasta. Promenada ma 3 kilometry długości i łączy Mielno z pobliskim Unieściem)
 • Rejs po jeziorze w Mielnie na pobliskim jeziorze Jamno organizowane są rejsy statkiem, tramwajem wodnym czy jachtem.
 • Park Linowy Tukan to sprawdzone miejsce, w którym znajdziemy kilka tras o zróżnicowanej trudności i długości.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic ścieżka przyrodnicza, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Trasa ta łączy aż 3 miejscowości: Mielno, Mielenko i Chłopy!

Poniemieckie bunkry to atrakcja turystyczna mieszcząca się przy ulicy 1 Maja, w lesie między plażą a ścieżką rowerową, która prowadzi w stronę Mielenka, są jednym z elementów Leśnej Pętli Przygód i Tajemnic , łatwo do nich dotrzeć pieszo lub rowerem. Obecnie bunkry przekształcono w miejsce do zabawy z torem przeszkód, co zwiększyło ich atrakcyjność turystyczną.

Tramwaj wodny Koszałek

Tramwaj wodny „Koszałek” odbywa rejsy po jeziorze Jamno między przystanią na osiedlu Jamno w Koszalinie a przystanią Unieście I, w okolicy Kanału Jamneńskiego, następnie przybija do przystani w Unieście II, w pobliżu granicy z Mielnem i wraca do Koszalina. Czas rejsu wynosi 30 minut do Unieście I, następnie 30 minut do Unieście II oraz 40 minut powrót do przystani w Jamnie. Statek stanowi alternatywę dla podróży zakorkowanymi drogami z Koszalina do Mielna i Unieścia.
Przejażdżka tramwajem wodnym to niebywała atrakcja, która dostarcza niezapomnianych wrażeń ze względu na wyjątkowe walory widokowe. Wrażenie robi ogrom jeziora Jamno, które zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni.

Koszalin

położony jest w odległości 14 km od Mielenka. Do miasta, w trakcie sezonu można dostać się nie tylko autem, ale również szlakiem rowerowym, szynobusem z Mielna oraz wspomnianym już tramwajem wodnym „KOSZAŁEK”. Latem kursują do Koszalina liczne busy.

Koszalin jest miastem z wieloma atrakcjami i z ciekawymi miejscami. Do najbardziej popularnych należą:

 • PARK WODNY jeden z największych na pomorzy z licznymi atrakcjami,
 • PIKNIK PARK KOSZALIN
 • PARK LINOWY,
 • GÓRA CHEŁMSKA z wieżą widokową i licznymi atrakcjami,
 • AMFITEATR a w nim coroczny FESTIWAL KABARETU
 • MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO przy ZORD Koszalin,
 • MOTOPARK, WODNA DOLINA, SPORTOWA DOLINA, KRĘGIELNIA, KINA,
 • liczne miejskie ścieżki rowerowe,

Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca

położone ok. 20km od Mielenka, są jedynymi w Polsce tematycznymi ogrodami udostępnionymi do zwiedzania. Ich powierzchnia zajmuje ok. 5 hektarów czystej sztuki ogrodniczej. Ogrody podzielone są stylami: m.in. ogród japoński, francuski, skalny, ogrody w stylu angielskim i wiele innych. Szczególnej uwagi wymaga Ogród Hortulus Spectabilis, znajduje się tam największy na świecie labirynt oraz 20 metrowa wieża widokowa. Nie tylko dorośli znajdą tu coś dla siebie, również dla dzieci przewidziano dużo atrakcji (m.in. plac zabaw, Baba Jaga z Piernikową Chatą oraz Hortulus z Hortulaną).
Zdjęcie po P(Hortulus)

Kołobrzeg

To znane uzdrowisko położone 35km od Mielenka, wśród atrakcji będących atutem tego miasta są: LATARNIA MORSKA, MOLO, MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO, CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH-BASTION, REJSY PO MORZU STATKAMI „PIRAT” czy „VIKING”, które są usytuowane przy Latarni Morskiej.

Unieście

jest oddalone od Lazurowego Brzegu zaledwie o 5 km. Znajduje się tutaj Przystań Rybacka, gdzie można kupić ryby prosto z morza oraz skosztować świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty śledzie i inne ryby. W Unieściu również znajduje się kanał, gdzie Jezioro Jamno ma swoje ujście do morza.

Mamy nadzieje, że przestawione przez nas propozycje, pozwolą Państwu urozmaicić wyczekiwany urlop i dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń podczas pobytu nad Morzem Bałtyckim w naszym ośrodku Lazurowy Brzeg.