phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Wczasy dla seniora nad morzem

Data dodania: 13.04.2018 | Autor: admin

[:pl]Lato coraz bliżej, najwyższy czas na zaplanowanie wczasów. Jeżeli chcesz, żeby Twoi najbliżsi wypoczęli w dogodnych dla nich warunkach i zadbali o swoje zdrowie, zaplanuj im wczasy nad morzem!

Zanim zaczniesz planowanie

Zastanów się jakie potrzeby, mają Twoi bliscy. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zapewnić im komfortowy wypoczynek.

Czy Twoi najbliżsi lubią aktywny wypoczynek, czy raczej lepiej czują się w czasie relaksu na leżaku, z dobrą książka w ręku? Lubią poznawać nowych ludzi i dobrze integrują się w grupie, czy też wolą własne towarzystwo? Preferują podróżować w sezonie, czy raczej unikają zatłoczonych miejsc?

Takie podstawowe pytania powinieneś sobie zadać, zanim wybierzesz odpowiednią ofertę i miejsce do wypoczynku dla starszej osoby. Zdarza się, że seniorzy nie chcą wydawać pieniędzy na swoje wakacje, wolą kupić wnukom wymarzoną zabawkę, czy pomagać rodzinie. W takim wypadku, tym bardziej warto zadbać o dobre samopoczucie i wypoczynek swoich najbliższych.

My zdecydowanie polecamy wypoczynek nad morzem. Dlaczego? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Dlaczego warto wybrać morze

Wakacje nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i dla seniorów. Bliskość morza to duża dawka jodu, który ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

Jod to bardzo istotny pierwiastek, którego obecność w naszym organizmie odgrywa niebagatelne znaczenie. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale i ma liczne właściwości lecznicze. Niedobór jodu powoduje zaburzenie pracy tarczycy, która odpowiada nie tylko za nasze samopoczucie, ale również reguluje pracę serca i metabolizm. Dlatego wczasy nad morzem to dobry pomysł dla każdego, kto zmaga się z problemami z tarczycą.

Jod występuje nad morzem przez cały rok, nie tylko na plaży ale również w rybach i rosnących w okolicy warzywach i roślinach. Dlatego ryby morskie, nie tylko cieszą nasze podniebienie, ale i mają właściwości pozytywnie wpływające na stan naszego organizmu.

Wyjazd w tereny bogate w jod, nie tylko pomoże nam wzmocnić swój organizm i nabrać odporności, ale też nabrać sił witalnych, co jest szczególnie istotne dla osób w podeszłym wieku, jak i dla małych dzieci i kobiet w ciąży. Pomyśl, może warto wybrać się na wczasy całą rodziną? Osobom, którym chcesz zaplanować urlop będzie raźniej w nowym miejscu i nareszcie zyskasz trochę cennego czasu razem.

Łagodne ukształtowanie terenu sprzyja spokojnym spacerom. Nie każda osoba w średnim wieku jest zwolennikiem górskich wspinaczek, a niektórym po prostu nie pozawala na to zdrowie. Dlatego lepszym wyborem jest postawienie na wczasy nad morzem, które daje okazję do mniej obciążających aktywności fizycznych.

Ulubionym rodzajem aktywności fizycznej seniorów są spacery, nordic walking czy jazda na rowerze. Okolice morza nie tylko sprzyjają wypoczynkowi, ale umożliwiają uprawianie spokojnej aktywności fizycznej.

Nad morzem znajduje się też wiele uzdrowisk, które oferują zabiegi rehabilitacyjne i relaksacyjne. Dlatego wypoczynek w tym miejscu to doskonała okazja, żeby zadbać o zdrowie i dobrze samopoczucie.

Świeże nadmorskie powietrze i spokój przerywany jedynie szumem morza to idealny czas, by odprężyć nie tylko ciało ale i umysł. Spokojne spacery po plaży i odpoczynek na przyjemnie ciepłym piasku to coś, o czym marzy prawie każda osoba lubiąca relaks. Dlatego wczasy nad morzem to idealne miejsce do wypoczynku i naładowania akumulatorów na kolejne wyzwania.

Na północy znajduje się też wiele zabytków, które ucieszą miłośników zwiedzania i historii. A kiedy zwiedzanie się skończy, czas spróbować regionalnych przysmaków, a przede wszystkim świeżej i pysznej morskiej ryby!

Wybierz dogodny termin

W planowaniu wczasów, poza odpowiednim miejscem, warto zwrócić uwagę na termin. W tak popularnych lokalizacjach jak góry czy morze, sezon wakacyjny to przeważnie czas, w którym wypoczywa tam wielu turystów. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli chcesz zaplanować wczasy dla osób, które nie lubią tłumów.


Dlatego w takim wypadku, lepiej wybrać termin przed wakacjami lub po zakończeniu sezonu. Osoby na emeryturze, mogą pozwolić sobie na wyjazd nawet w środku tygodnia, więc brak czasu przeważnie nie stanowi problemu. Zastanów się, jaki termin byłby najbardziej optymalny, zanim przejdziesz do rezerwacji.

Nie zarażaj się, że w maju czy wrześniu nad morzem nie jest już tak ciepło. Upał bywa męczący, szczególnie dla starszych osób i dzieci. Na pewno docenią oni możliwość spokojnego wypoczynku, w pozbawionym zgiełku miejscu, wygrzewając się w promieniach przyjemnie ciepłego, ale nie palącego słońca.

Światło słoneczne pomoże w poprawie samopoczucia jeszcze przed nadejściem lata. Jeżeli zaplanujesz wyjazd na wczesna jesień, Twoi bliscy na pewno z chęcią skorzystają z uroków słońca jeszcze przed zimą. Mniejsza ilość ludzi pozwoli na intymność i komfortowy wypoczynek w ciszy i spokoju.


Twoi bliscy to prawdziwe wulkany energii, lubią ludzi i nie krępuje ich duża ilość turystów? Świetnie, masz zatem pełne pole do popisu. Śmiało zaplanuj wczasy w środku sezonu, a dzięki organizowanym w ośrodkach ogniskom integracyjnym, poznają nowych ludzi, co na pewno wzbogaci ich czas wolny po powrocie do domu.

Czasem takie letnie znajomości potrafią przetrwać latami i być miłą odmianą dla spotkań rodzinnych. Nie warto więc rezygnować z możliwości ożywienia swojego życia towarzyskiego. Miło będzie wspominać ciepłe słoneczne dni w gronie przyjaciół, nawet gdy za oknem smutno i szaro.

Odpowiedz na potrzeby

Nie jesteś pewien, jaki termin będzie najbardziej odpowiedni? Nie wiesz, jakie wczasy sprawiłyby Twoim bliskim najwięcej radości i umożliwiły komfortowy wypoczynek?

Po prostu zapytaj.

Jeżeli chcesz zrobić niespodziankę, możesz zapytać bliską znajomą lub przyjaciółkę albo innego członka rodziny. Wspólnymi siłami na pewno uda Wam się zaplanować idealne wczasy, będące wspaniałym prezentem, którego wspomnienie wywoła uśmiech na twarzy Twoich najbliższych.[:]