phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Zanim się spakujesz…

Data dodania: 11.04.2017 | Autor: admin

[:pl]Urlop nad morzem to wymarzony czas dla rodziny i bliskich. Jednak warto pamiętać o kilku rzeczach już na etapie pakowania. Najlepiej przygotować sobie check listę, wg której pakowanie siebie i rodziny pójdzie zdecydowanie łatwiej.

Jeśli zapomnisz szczoteczki do zębów lub pasty, to pół biedy, jednak czasem pakujesz rzeczy, które są droższe niż szczoteczka czy żel pod prysznic. Dlatego warto pochylić się nad pakowaniem szczególnie wówczas, gdy nad morze zabierasz dzieci.

Kategoria ubrania

Zapakuj kilka sztuk bielizny więcej, niż faktycznie potrzebujesz. Zajmuje niewiele miejsca, a brak zapasowej może nieprzyjemnie zaskoczyć. Stroje kąpielowe, najlepiej zapakować dodatkowy zapasowy. Nad morzem bywa wilgotno i strój nie zawsze zdąży wyschnąć do kolejnego użycia. Pakując ubrania, przemyśl ich zestaw dokładnie. Nie pakuj pełnej szafy, skup się bardziej na opakowaniu zestawu ubrań na każdy dzień i możliwości łączenia kompletów, a także na zabraniu czegoś cieplejszego. Pamiętaj, że nad morzem wieczory bywają chłodne. Wybierając buty, zapakuj praktyczne klapki na plażę, ale też wygodne, pełne buty oraz bardziej eleganckie sandały czy buty na wieczorne wyjście.

Kategoria plaża

Jak plaża, to i słońce. W tej kategorii niezbędne będą olejki do opalania, środki po opalaniu, maść na oparzenia słoneczne oraz okulary przeciwsłoneczne. Do tego ręczniki plażowe, które rozłożysz na plaży i wykorzystasz po kąpieli w morzu. Na plaży przydadzą się też składane krzesła czy leżaki, parawan oraz parasol, dla ochrony przed zbyt palącym słońcem oraz wiatrem. Czas na plaży urozmaici frisbee, zestaw do badmintona czy piłka plażowa.

Kategoria dziecko

Nie zapominaj o najmłodszych. Nie musisz pakować połowy domu. Wystarczy, że przemyślisz, co będzie koniecznie, co przydatne a co zupełnie zbędne. Zaczynamy: nocnik, nakładka na sedes, pieluchy, kocyk, ubranka na gorszą i lepszą pogodę, krem z mocnym filtrem, czapeczka i chustka na głowę, parrasol na plaże, parawan, akcesoria do zabawy z dzieckiem. Skóra dziecka ma swoje potrzeby, więc warto zapakować płyn do kąpieli, szampon oraz balsam do ciała dziecka. Mniejsze opakowania są do zapakowania, a nie musisz tego targać z powrotem.
Dziecko pokój na każdą ewentualność, ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, buty pełne i sandały na plażę, bluzki z krótkim i długim rękawem, czapkę oraz chustę dla osłonięcia głowy przed słońcem. Dzieci się brudzą, ale nie musisz ze sobą zabierać całej szafy.

Pamiętaj o drobiazgach

Ośrodki wczasowe czy pensjonaty, takie jak nasz, mają na wyposażeniu parasole, parawany czy wanienki do kąpieli dziecka. Możesz kupić składaną wanienkę, która przyda się Wam w dalszych wojażach. Krem przeciwsłoneczny dla dziecka powinien być odpowiednio mocny. Możesz też rozważyć zakup namiotu plażowego, który będzie chronił dziecko przed silnym słońcem i wiatrem. Nie zapominaj o zabawkach, o wiaderku, grabkach i łopatce, konewce i foremkach, dmuchańcach, kołach do pływania i innych zabawkach, unoszących się na wodzie. Dzieci na plaży nie lubią się nudzić.[:]