phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Jak wybrać kwaterę nad morzem?

Data dodania: 17.05.2016 | Autor: admin

[:pl]Wiecie już, że jedziecie w tym roku nad morze. Bałtyk czeka i kusi. Ale jak zdecydować się na wybór kwatery? Czym się kierować, wybierając odpowiednie miejsce?

Czego oczekujecie? Chcecie nocnych zabaw, dyskotek, nowych ludzi, czy raczej szukacie spokoju dla siebie i dzieci? A może macie malutkie dzieci, które mogą źle się czuć w hałasie i gwarze nadmorskiego kurortu. Przecież dla małych dzieci taki wyjazd może być trochę stresujący, kiedy oderwane od znajomego otoczenia, przyjaznych twarzy i znanych miejsc, muszą odnaleźć się w nadmorskim, hałaśliwym kurorcie.

Morze, ten gigantyczny basen z ogromną piaskownicą kusi. Jakie warunki musi spełniać kwatera idealna dla rodzin z dziećmi?

Po pierwsze, kwatera idealna nad morzem powinna leżeć w odpowiedniej odległości od morza. Niezbyt blisko i niezbyt daleko. Zbyt blisko będzie zbyt drogo. Za takie rzeczy się płaci, no i blisko do morza umiejscowione są często nadmorskie promenady, które latem należą do bardzo hałaśliwych, bo tu toczy się nocne życie kurortu, zbyt blisko to również zbyt tłoczno bo ilu z nas i na jakiej przestrzeń można wcisnąć nad samo morze?? Z kolei zbyt daleko położona kwatera zmusi nas do męczących kilku kilometrowych wędrówek, nad morze i z powrotem. Optymalna odległość od morza to 10 – 20 minut dobrym dla zdrowia spacerkiem.

Idealna kwatera powinna mieścić się z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań, powinna być otoczona płotem, zapewniającym bezpieczeństwo dzieciom, płot zapobiegnie nie tylko kontaktom z obcymi ludźmi, ale też nie pozwoli na nagłe wtargnięcie dziecka na ulicę, którą może akurat jechać rozpędzony samochód. Na takiej kwaterze znajdziecie Państwo udogodnienia dla rodzin z dziećmi – wanienki, stoliki do karmienia, łóżeczka turystyczne, dodatkowe zabawki, miejsca do zabawy dla dzieci.

O co jeszcze pytać, wybierając kwaterę?

O dokładne umiejscowienie pokoju i jego wyposażenie. Może okazać się, iż w atrakcyjnej, ale niemałej cenie wynajęliście pokój na drugim piętrze, do którego trzeba się z dziećmi wdrapać, ze wspólną łazienką dla kilku pokoi na korytarzu, bez czynnego aneksu kuchennego, lub z kuchnią wspólną dla kilku pokoi. To są poważne utrudnienia, które mogą bardzo zakłócić porządek wakacyjnego wypoczynku.

Najlepsze dla dzieci są domki, takie jak mamy w Lazurowym Brzegu. Cały domek do dyspozycji rodziny, własna łazienka, aneks kuchenny z wyposażeniem. Niedaleko sklep spożywczy i ośrodek zdrowia. Ogrodzenie i wewnętrzny plac zabaw. A do tego w każdym domku skrzynia niespodzianka!

A dlaczego Bałtyk?

Bo chłodne wody naszego morza hartują ciało. Bo klimat ze względu na jod, jest zdrowy dla wszystkich. Bo alergicy nad morzem dobrze się czują. Bo wreszcie w naszym Mielnie dla dzieci jest milion atrakcji. I Wesołe Miasteczko, i kucyki, i place zabaw, i salony gier, i stoiska z atrakcjami dla dzieci. No, bo w naszym Mielnie nie można się nudzić. [:]