phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Wybierz Kołobrzeg, Ustronie Morskie i oczywiście Mielenko!

Data dodania: 23.06.2017 | Autor: admin

[:pl]Zastanawiasz się nad tym, co będziesz robił nad morzem w razie niepogody? U nas, w Lazurowym Brzegu nie będziesz się nudził, choćby dlatego, że tuż za rogiem Jest ustronie Morskie i Kołobrzeg, a tam czeka na Was moc atrakcji, z których można korzystać w niepogodę.

Opowiemy Ci dzisiaj o tym, ile masz ewentualnych opcji awaryjnych, z czego możesz korzystać do woli w momencie, gdy pogoda nie będzie sprzyjała plażingowi i smażingowi. A dlaczego nie? Lepiej wiedzieć wszystko o okolicy, niż jechać zupełnie w ciemno, prawda? Nawet do najfajniejszych domków letniskowych nad morzem, czyli do nas!

Ok. Pada. Zimno. Plaża odpada. To możecie śmignąć do Ustronia Morskiego.

Tam położony jest najbliższy Aquapark, położony przy kompleksie Centrum Sportowo Rekreacyjnym Helios. Woda i wodne atrakcje, bicze wodne, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, słowem, wodne szaleństwo. Obok tory do kręgli, boisko do piłki plażowej oraz korty tenisowe. Dla aktywnych miejsce wymarzone. Jest w Ustroniu również miejsce dla dzieci, gdzie mogą nauczyć się ciekawych rzeczy przez zabawę, czyli Skansen Chleba, gdzie oprócz tajników związanych z wypiekiem chleba, można chlebek zrobić samodzielnie, a i posmakować przeróżnych wypieków. Dzieci uwielbiają to miejsce. Zwłaszcza, że przy okazji zabawy dowiadują się, z czego i jak wypieka się chleb, który kupują później w sklepie. A dziś wiadomo, dzieci na pytanie skąd bierze się mleko, mówią, że z kartonika, a chleb ze sklepu…

Pogoda dalej pod psem, więc jedziemy dalej, w stronę Kołobrzegu.  

Możesz skorzystać z trzech opcji, czyli rowerów lub samochodu, ewentualnie komunikacji publicznej. Między Ustroniem a Kołobrzegiem leży las, a w nim… magia natury, czyli rosnący jeszcze dąb Warcisław, który nawet, jak na swój wiek dobrze się ma, a ma kilkaset lat, oraz pień jego brata, Bolesława, który w wieku około 800 lat upadł pod naporem wiatru. Bo wiatry to my mamy, że oho… Pień pozostawiono, więc widok powalonego olbrzyma robi kolosalne wrażenie na dzieciach i dorosłych. Fotka konieczna!

Z lasu jedziemy do Kołobrzegu. A tam? Brać, wybierać, czyli co kto lubi!

Na przykład miasteczko z dzikiego Zachodu i leżąca obok wioska indiańska w Zieleniewie. Można wziąć udział w różnych rozgrywkach stylizowanych na czasy Dzikiego Zachodu, pojeździć konno lub na wielbłądzie. Kolejnym przystankiem może być Muzeum 6D, czyli “Maszoperia”, gdzie multimedialna ekspozycja w trójwymiarze przybliży dzieciom życie dawnych rybaków, bo z tego przecież kiedyś żyli mieszkańcy nadmorskich okolic.

Za mundurem panny sznurem, czyli moc wojskowych atrakcji!

Chłopaki, i duzi i mali, lubią broń, więc warto odwiedzić Centrum Atrakcji Wojskowych, gdzie… uwaga! można przejechać się najprawdziwszym czołgiem! Do tego postrzelać na strzelnicy, spróbować wojskowej grochówki a na kiermaszu znaleźć ciekawy, pamiątkowy, związane z wojskiem drobiazg. Jeśli przeżyć będzie mało, to Muzeum Oręża Polskiego zaprasza, a tam? Przebogata kolekcja mundurów, broni i historia wojskowości od średniowiecza po czasy współczesne. Który chłopak nie chce zdjęcia przy armacie? W czołgu? No który? Ale to nie wszystko, bo w Skansenie Morskim można obejrzeć okręty Marynarki Wojennej, wycofane ze służby, wyciągnięte na brzeg i udostępnione do zwiedzania. Męski szał!

Ale dla tych, którzy nie czują bluesa broni i wojska, a bardziej są eko nastawieni, też się znajdzie nie lada gratka, czyli na przykład Miasto Myszy, gdzie na zasadzie ekspozycji “mysiej norki” można obejrzeć kolekcję przeróżnych gatunków myszy. Dobrze, że Popiela w Kołobrzegu nie ma i nie było, bo gdyby Mysie Miasto wybrało wolność, to oj, bieda by była,bieda. Dalej, idąc tropem zwierząt, można odwiedzić Oceanarium w Kołobrzegu, gdzie zgromadzono wiele ciekawych okazów.

I jeszcze inne atrakcje Kołobrzegu! Tutaj urlop nie może być nudny!

Inną atrakcją jest Latarnia Morska w Kołobrzegu, a w niej małe muzeum. Z Latarni warto udać się na molo w Kołobrzegu,  odnowione i stanowiące obowiązkowy punkt programu zwiedzania Kołobrzegu. W okolicy głównego deptaka ustawione są plastikowe makiety bałtyckich ryb, cieszące oczy dzieci, w porcie cumują statki wycieczkowe oferujące rejsy po Bałtyku. Przy Reducie Solnej dzieci mogą wziąć udział w Pirackiej Przygodzie, gdzie przez dwie godziny uczestniczą w zabawach i konkursach opartych o stare, żeglarskie zasady, czyli przeciąganie liny, walka na bomie, cumowanie okrętu i inne.

My, w Lazurowym Brzegu wiemy, że u nas nudzić się nie sposób. Atrakcje, jakie oferują miejscowości, niedaleko których leży Mielenko, z pewnością zapełnią czas, którego nie można wykorzystać na plaży. Do tego wieczorny grill lub ognisko, spokój, cisza, szum morskich fal, krzyk mew i zapach słonej bryzy. Wakacje![:]