phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Podpowiadamy, w co bawić się z dzieckiem na plaży

Data dodania: 19.07.2017 | Autor: admin

[:pl]Pobyt w Lazurowym Brzegu to głównie pobyt na plaży, czas korzystania z uroków polskiego morza. Szczególnie dla dzieci plaża to ogromna piaskownica, a zabawy w niej sprawiają maluchom nieopisaną radość. Nieograniczona ilość miękkiego, jasnego i ciepłego piasku, co pozwala na zabawę, podczas której dzieci na pewno się znudzą pobytem na plaży.

Leżenie plackiem na ręczniku i łapanie słońca jest może świetną rozrywką dla kobiet i mężczyzn, którzy przyjechali tylko po tego typu rozrywkę. Natomiast mamy doskonale wiedzą, że dziecka nie da się położyć i zmusić do leżenia przez cały dzień. Widok piasku i wody również nie jest rozrywką dla dzieci. One muszą czuć pasek wszędzie, dosłownie wszędzie, pod stopami, pod palcami, we włosach, ustach,czasem oczach i kąpielówkach. Dlatego chcemy wam podpowiedzieć kilka zabaw, idealnych na nadmorską plażę.

Plażowanie to nie tylko leżenie plackiem na plaży

Plażowanie to nie tylko leżenie plackiem, ale też szereg zabaw, które czynią pobyt na plaży atrakcyjniejszym. Najpopularniejszą zabawą jest budowanie zamków z piasku. Nie możesz zapomnieć w tym wypadku o specjalistycznym sprzęcie, czyli wiaderkach, łopatkach i foremkach, a także wszystkich elementów, którymi można ozdobić budowlę, czyli patyczki, muszelki, kamyczki wyrzucone przez morze. Budowanie zamków i innych konstrukcji wciąga nie tylko dzieci, ale też dorosłych, zwłaszcza ojców, którzy często tworzą rozległe budowle, wciągając się w to tak bardzo, że zapominają o dziecku, które tymczasem już dawno straciło zainteresowanie budowaniem zamków. No, ale na plaży bawić się mogą nie tylko dzieci, prawda?

Poruszaj się na plaży

Poruszaj się z dzieckiem po plaży. Zabiegajcie, puszczając latawce, dla których błękit morza i nieba jest bardzo wdzięcznym tłem. Grząski piasek wzmacnia kostki i stopy, idźcie po tropach zwierząt i ludzi, co pozwala rozwijać nie tylko motorykę mała i duża dziecka, ale również koncentrację uwagi i spostrzegawczość, podczas dostrzegania różnic między poszczególnymi tropami. Ucząc zaś dziecko rozpoznawania zwierząt i ptaków po pozostawionych tropach, możesz mu dać solidna porcję wiedzy. Ciekawą zabawą jest “spacer pingwina”, gdzie stawiasz dziecko na swoich stopach i spacerujesz z nim po plaży. Gdy upadniesz, tracąc równowagę, spadniesz w miękki piasek, co nie może skończyć się źle. Miękki piasek jest gwarancją, że twojemu maluchowi nie stanie się krzywda podczas upadku, więc może po nim biegać i hasać do woli.

Ćwiczymy spostrzegawczość na plaży

Ćwiczymy spostrzegawczość na plaży przez zabawę w poszukiwaczy skarbów. W piasku można schować różne przedmioty, muszelki, kamyki ale też plażowe zabawki. Zadaniem poszukiwacza jest ich odnalezienie. Pamiętaj o dobrym oznaczeniu miejsc, w których chowasz fanty, bo w piasku lubią rzeczy ginąć. Poszukiwaczem może być na zmianę dorosły i dziecko, a zabawę można ponawiać w nieskończoność.

Gry plażowe, które nigdy się nie nudzą

Gry plażowe, które które nigdy się nudzą to między innymi badminton, frisbee czy mini-siatkówka, rzutów piłką do celu lub choćby podawaniem sobie piłki. To świetny sposób na oderwanie nawet starszych dzieci od smartfonów i tabletów, a alternatywą dla zabaw ruchowych jest czytanie książki, dla której w torbie zawsze znajdzie się miejsce. Nawet, jeśli twój maluch nie czyta samodzielnie, to warto mieć ze sobą książkę do wspólnego poczytania. A że wakacje to czas, który chcemy spędzić wspólnie, to może warto również wspólnie pospacerować, poszukując muszelek i innych pamiątek znad morza.

Wniosek jest taki: nad morzem, w czasie pogody, na plaży, nie ma opcji, aby dzieci się nudziły![:]