phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Majówka nad morzem

Data dodania: 15.03.2018 | Autor: admin

[:pl]Upragniona majówka zbliża się wielkimi krokami. Nie wiesz, gdzie wybrać się na urlop, żeby wypocząć i naładować baterie na następne miesiące? Wybierz wczasy nad morzem!

Majówka nad morzem – spiesz się z rezerwacją

Wydaje się, że do maja pozostało jeszcze sporo czasu. Wielu z nas nie ma jeszcze planów na ten czas i nie rezerwuje jeszcze żadnego miejsca. To duży błąd. Często, kiedy w kwietniu chcemy zarezerwować miejsce w wybranym przez nas ośrodku, okazuje się, że nie ma już miejsc.

Szczególnie szybko wyprzedają się miejsca na majówkę nad morzem. Początek maja to piękny czas, kiedy promienie słońca zaczynają być coraz bardziej odczuwalne, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnych temperatur. Fani upałów muszą jeszcze trochę poczekać na wyższe temperatury. Warto jednak cieszyć się tym, że pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i nie jest dla naszego organizmu obciążająca.

Dlatego w tym bardzo atrakcyjnym czasie, sprzyjającym wyjazdom nad morze, warto zadbać o zarezerwowanie miejsca odpowiednio wcześniej. Często słyszy się, że pierwsze rezerwacje wpływają już z początkiem roku. Jeżeli chcesz wyjechać na majówkę nad morze – odpowiednio wcześnie zarezerwuj miejsce.

Dlaczego maj

Majówka to idealna okazja, żeby wybrać się nad morze. Wakacje nad Bałtykiem to dla wielu osób jedyny słuszny sposób spędzania urlopu, na który czekają cały rok. Dlatego latem nad morzem zawsze spotkamy wielu turystów. Nawet niesprzyjająca pogoda nie odstrasza tłumów, chętnych podziwiać piękno naszego wyjątkowego Morza Bałtyckiego.

Dlatego nad morze warto wybrać się w maju, kiedy ilość turystów nie jest tak duża. To idealna pora, w której możemy skorzystać ze słońca i uroków morza, jednocześnie unikając największych skupisk ludzi, którzy zaplanowali swoje wakacje w lipcu czy sierpniu. Pogoda w maju jest też idealna dla rodzin z dziećmi. Upały nie utrudniają podróży i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania organizmu Twojego malucha. Podczas wycieczek i wędrówek nie musisz martwić się, że Twoja pociecha zostanie poparzona przez promienie słoneczne.

Dodatkowo brak upałów sprzyja aktywności fizycznej. Pewnie każdy z nas zna uczucie, kiedy podczas wysokich temperatur „nic nam się nie chce”. To normalna reakcja organizmu na wysokie temperatury, mająca na celu oszczędzanie się w obawie przed odwodnieniem. W maju panują przyjemnie ciepłe, ale jeszcze nie gorące temperatury, więc jazda na rowerze, bieganie czy piesze wędrówki są przyjemnością, a nie dużym wysiłkiem.

Jak spędzić majówkę nad morzem

Majówka nad morzem to idealny czas na wiele rodzajów aktywności fizycznej. Świeże, morskie powietrze na pewno doda nam energii i uprawianie sportu będzie wiele przyjemniejsze. Do tego nasz organizm nie będzie obciążony zbyt wysoką temperaturę, więc jest to świetna pora dla początkujących na rozpoczęcie swojej przygody ze zdrowym trybem życia!

Dla wszystkich, którzy na co dzień są zagonieni zestresowani, majówka nad morzem to dobry czas na pobycie w samotności i zebranie sił. Szum morza działa kojąco a cisza na plaży pozwoli na prawdziwy, odprężający wypoczynek.

W maju możemy nie tylko korzystać z uroków słońca i opalać się na plaży, dostarczając swojemu ogranicznikowi niezbędnej dawki witaminy D, której na pewno brakuje nam po zimie.

Dla par pięknym przeżyciem będzie romantyczny spacer po plaży, który da okazję do nacieszenia się sobą i będzie odpoczynkiem od codziennych trosk. Jest to świetny sposób na pogłębienie bliskości między partnerami i zadbanie o wzajemną relację.

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, zabierz swojego partnera na pieszą wycieczkę po okolicznych lasach lub miejscowościach. Możesz też zdecydować się na wycieczkę rowerową, dzięki czemu będziesz mógł dotrzeć do celu w krótszym czasie.

Wspólne wycieczki piesze lub rowerowe to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Dzięki aktywności na świeżym powietrzu Twoje dzieci rozładują zgromadzoną w nich energię, pobudza apetyt i nie będą miały wieczorem problemów z zaśnięciem. A Ty i Twój partner będziecie mieli wieczór dla siebie.

Jako miejsce do wspólnych wypraw możecie wybrać nie tylko plażę ale i okoliczne lasy czy miejscowości. Nad morzem znajdziesz wiele miejsc, które warto odwiedzić takie jak latarnie morskie, ogrody czy uzdrowiska. Nad morzem w podróż możesz też wybrać się statkiem! Romantyczny rejs będzie przyjemną odmianą, a kiedy podróżują z Wami dzieci – okazją do świetnej zabawy i poznawania świata. Na pewno będą zachwycone.

Urlop w tym regionie to nie tylko relaks na plaży i rodzinne wędrówki, ale i wspaniała okazja do poszerzenia horyzontów kulinarnych. Świeża morska ryba to powód, dla którego przyjeżdżają tu turyści o każdej porze roku.

Jaki ośrodek wybrać na wymarzoną majówkę nad morzem

Aby wypoczynek nad morzem był udany, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • czy ośrodek znajduje się niedaleko od morza;
  • czy miejsce do wypoczynku jest oddalone od ulic, szczególnie tych ruchliwych;
  • jakie warunki panują w wynajmowanym przez nas miejscu – nie tylko wyposażenie i wystrój ale też niezbędna prywatność i dobra atmosfera;
  • w przypadku rodzin z dziećmi: czy ośrodek posiada udogodnienia dla maluchów, takie jak łóżeczko, czy na terenie ośrodka znajdują się atrakcje dla najmłodszych wczasowiczów, takie jak plac zabaw;
  • czy istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów, takich jak rowery wraz z niezbędnym wyposażeniem, co umożliwi rodzinne wycieczki.

Tych kilka punktów pomoże nam podjąć decyzję o wyborze dogodnego miejsca na urlop.

Wszystkie te punkty spełnia Lazurowy Brzeg, więc jeżeli szukasz wymarzonego miejsca, w którym będziesz mógł spędzić nad morzem nie tylko majówkę ale i wakacje, zapraszamy do kontaktu![:]