phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Komfortowe wczasy nad morzem to świetny pomysł na gwiazdkowy prezent

Data dodania: 29.11.2018 | Autor: admin

Domki nad morzem w dobrej cenie można zarezerwować już teraz. Właściciele domków ochoczo przyjmują rezerwacje na wakacje 2019 roku. Kto chce odpocząć w spokoju i ciszy, bez tłumu turystów i przy tym wynająć tani domek, powinien wybrać się nad morze nie latem, ale w maju lub w czerwcu.

Święta tuż, tuż, a Ty jeszcze nie masz prezentu dla najbliższych? Nie martw się. Jest coś co wszystkim sprawi przyjemność. To wczasy nad morzem.

Domki nad morzem – dlaczego wybrać?

Dlaczego wykupić wczasy nad morzem? Żeby nawdychać się jodu. Jest go szczególnie dużo w powietrzu, gdy wieje silny wiatr, a na Bałtyku tworzą się fale, które rozbijają się o brzeg. O taką pogodę najłatwiej jest wiosną, zimą i jesienią, czyli poza sezonem.

Ale przecież nad Bałtykiem nie tylko bywa zimno, szaro, buro, albo pada deszcz. W minionym sezonie lato trwało ponad pół roku. Na pogodę nie mogli narzekać ani ci, którzy na urlop wybrali się w maju lub czerwcu, ani ci co pojechali później. Było gorąco, wręcz upalnie. A woda była tak ciepła, jakby to nie było morze Bałtyckie, tylko Śródziemne.

Rodzinne wczasy nad morzem warto wykupić wcześniej.

Poza tym nawet jeśli nad morzem zdarzy się już jakiś pochmurny, czy chłodny dzień można skorzystać z wielu innych atrakcji. Ośrodki wczasowe mają dla swoich klientów bogatą ofertę. Przykładowo w Lazurowym Brzegu w Mielenku domki są wyposażone w telewizję z polskimi i zagranicznymi kanałami. Do dyspozycji gości są różne ciekawe gry planszowe, całe mnóstwo zabawek.

Na terenie ośrodka znajduje się przestronna wiata, gdzie dzieci wczasowiczów mogą wspólnie spędzić czas. Jest tam stół do piłkarzyków, playstation 3 wraz z grami, planszówki, puzzle. Nie brakuje kredek, kartek, zabawek i lalek. Tymczasem dorośli mogą wspólnie pograć w piłkę nożną lub siatkową, albo poznać się lepiej przy ognisku integracyjnym.

Dla naszych gości mamy przygotowane rowery. W ofercie są zarówno rowery dla dorosłych, jak i dzieci, a także foteliki rowerowe i kaski – tłumaczy Sylwia Kurenda, właścicielka Lazurowego Brzegu.

Przed wyjazdem lepiej więc dokładnie policzyć, czy opłaca nam się wieźć ze sobą rowery, czy za niewielką opłatą wynająć je na miejscu. Tym bardziej, że w ośrodku są bicykle różnego typu i wielkości. A Mielenko i okolice to liczne dróżki, ścieżki, a szczególnie atrakcyjna jest nadmorska leśna ścieżka rowerowa.

Wczasy nad morzem – atrakcje

Na rowerach, pieszo lub samochodem można wybrać się nie tylko na plażę. W pobliżu domków jest znacznie więcej atrakcji. Niewielkie i spokojne Mielenko jest położone w odległości zaledwie 2,5 km od tętniącego życiem Mielna. Wystarczy około 30 minut spaceru lub 10 minut jazdy rowerem, żeby trafić w sam środek turystycznych atrakcji. Można iść na lody, gofry, spałaszować świeżą rybę, albo spalić trochę kalorii podczas kąpieli w morzu lub zabawy w parku linowym w Mielnie. A po wizycie na plaży zajrzeć do grodziska słowiańskiego.

Podczas pobytu nad morzem nie trzeba tylko pluskać się w wodzie, można też pojechać na wycieczkę rowerową.

Kto chce zwiedzać, lepiej niech przed wyjazdem zapozna się z mapą ścieżek rowerowych, bo w okolicy Mielna i Mielenka jest ich mnóstwo.

Zarówno na dwóch, jak i na czterech kółkach można dotrzeć do wielu nadmorskich miejscowości, w których oprócz czystych szerokich plaż, są też inne atrakcje.

Miejscowości, które można zwiedzić w okolicach Mielenka podczas rodzinnych wczasów w domkach letniskowych:

 • Gąski – latarnia morska,
 • Sarbinowo – promenada,
 • Unieście – przystań rybacka,
 • Chłopy – przystań rybacka,
 • Dobrzyca – ogrody tematyczne Hortulus,
 • Kołobrzeg – latarnia morska, Muzeum Oręża Polskiego, Centrum Wojskowe Bastion, statki rejsowe “Pirat” i “Viking”,
 • Koszalin – park wodny, park linowy, Góra Chełmska z wieżą widokową, amfiteatr, miasteczko ruchu drogowego, wioska Indiański Świat.

Szczegółowe informacje na temat okolicznych atrakcji oraz dojazdu, do każdej z nich znajdują się na stronie Lazurowego Brzegu.

Domki letniskowe – nie tylko latem

Polskie lato trwa teoretycznie tylko dwa miesiące – lipiec i sierpień. Sami się jednak przekonaliśmy, że wakacyjna pogoda może pojawić się już w maju i utrzymywać do października. Dlatego wybierając termin wczasów warto wziąć pod uwagę też inne ciepłe miesiące.

W maju i czerwcu nad polskim morzem też może być bardzo ciepło.

Co można zyskać rezerwując domek na wczasy w maju lub w czerwcu:

 • niższe ceny – koszt wynajmu domku nad morzem w maju (z wyjątkiem majówki) i czerwcu (z wyjątkiem długiego weekendu) jest przynajmniej o 50 procent niższy niż w środku sezonu; oszczędności mogą sięgnąć nawet 70 procent!
 • większą swobodę w wyborze dogodnej oferty, ponieważ z powodu zajęć szkolnych rodziny z dziećmi rzadziej wybierają się na urlop wiosną,
 • mniejsze tłumy na plaży, pomimo tego, że słońce grzeje jak latem,
 • mniej turystów na rowerowych szlakach,
 • niższe ceny w lodziarniach, smażalniach ryb i innych punktach gastronomicznych.

Tanie domki – kiedy zarezerwować?

Kiedy rezerwować domki nad morzem? Teraz! To jest najlepszy moment. Tak samo jak wczasy w ciepłych krajach lepiej wykupić zimą, tak również z wynajęciem domku nad Bałtykiem lepiej się nie ociągać. Jeszcze w listopadzie i grudniu jest sporo wolnych terminów na przyszły rok. Można spokojnie znaleźć wolny domek w czasie, w którym planujemy urlop w pracy.

Poza tym wczasy nad morzem to świetny prezent dla rodziny. Zamiast kolejnych skarpetek i krawata dla męża, żelazka dla żony, sweterków dla dzieci, lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś, co spodoba się wszystkim.

Przed Bożym Narodzeniem musimy kupić nie tylko choinkę, ale też pomyśleć o gwiazdkowych prezentach. Lepiej kupić coś, co ucieszy bliskich niż szybko zostanie zapomniane.

Nie ma się co martwić, że zarezerwowanie wczasów nad morzem będzie droższe niż kupienie tradycyjnych prezentów. Z danych firmy doradczej Deloitte, która co roku przygotowuje raport o zakupach świątecznych Polaków, wynika, że polska rodzina wyda na przygotowania do Bożego Narodzenia średnio 1 168 zł. Na same prezenty przeznaczy więcej niż na jedzenie, bo aż 532 zł. Taka kwota wystarczy na wynajęcie domku nad morzem dla czteroosobowej rodziny nawet na kilka dni. Szczegóły najnowszej oferty będą już wkrótce dostępne na stronie Lazurowego Brzegu.[:]