phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Kołobrzeg wiosną

Data dodania: 07.03.2017 | Autor: admin

[:pl]Nad morze warto przyjechać o każdej porze. Dla osób, które zastanawiają się, co robić w Mielenku w czasie, gdy nie bardzo można korzystać z dobrodziejstw kąpieli słonecznych, mamy nieodległy Kołobrzeg. A Kołobrzeg to miasto, które można zwiedzać nie tylko latem, ale wiosną.

Kołobrzeg to wyjątkowo czyste powietrze, a jego atutem jest wyjątkowo duża, nawet jak na miejscowość nadmorską, zawartość jodu. Miejsce idealne dla osób, które muszą podreperować zdrowie. Dlaczego? Ponieważ od 1872 roku jest znana miejscowość uzdrowiskowa, słynąca z pokładów borowiny oraz leczniczych solanek. W samym Kołobrzegu działa około 20 ośrodków uzdrowiskowych, których podwoje otwarte są nie tylko dla pensjonariuszy. Sama dzielnica uzdrowiskowa to okazały park oraz liczne zieleńce, zapraszają do spacerów o każdej porze roku.

Zwiedzanie samego Kołobrzegu warto rozpocząć od nabrzeża portowego, zmierzając w stronę okazałego, drewnianego molo. Dalej prowadzi nadmorski deptak, od zabytkowej latarni do portu, w którym można zakupić świeżą rybę prosto z kutra. Warto również zwiedzić latarnię morską, z której można podziwiać panoramę okolicy. Warto zajrzeć do muzeum latarni morskich oraz do oceanarium. Przy moście na rzece Parsęcie znajduje się z kolei ogólnodostępne źródło solankowe. Podobno mieszkańcy Kołobrzegu czerpią z niego zalewę do ogórków kiszonych, co czyni je najzdrowszymi ogórkami w Polsce!

W czasie zwiedzania miasta nie sposób ominąć bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą budowano przez 200 lat, począwszy od XIV wieku. Bardzo zniszczona podczas drugiej wojny światowej, została odbudowana w latach 50. XX wieku. Jej wnętrze zdobią średniowieczne malowidła oraz gotyckie stelle, najstarsze w Polsce. Ratusz miasta z kolei przypomina średniowieczny zamek, a Reduta Solna i Baszta Lontowa to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Kołobrzeg to również miejsce doskonale znane miłośnikom militariów. W czasie świąt państwowych w porcie cumują okręty Marynarki Wojennej. Znajduje się tu również Muzeum Oręża Polskiego, gdzie podziwiać można broń i militaria z różnych okresów, od średniowiecza po współczesność. Warto udać się na Bastion, gdzie podziwiać można ciężki sprzęt wojskowy.

Wędkarze również nie pożałują przyjazdu do Kołobrzegu. Do ich dyspozycji są kutry, których armatorzy organizują połowy dorsza z kutra na pełnym morzu. Także Parsęta to rzeka, którą doceniają wędkarze. Faktem jest, że na pełnym morzu fala może być bardzo wysoka nawet podczas pięknej pogody. Należy się więc do rejsu odpowiednio przygotować.

Dla osób, które cenią sobie kontakt z przyrodą, idealny na piesze lub rowerowe wycieczki okaże się Ekopark Wschodni. To meandry malowniczych ścieżek wiodących brzegiem morza, lasami, przez torfowiska i bagna. Jednym z ciekawszych miejsc jest Smolne Bagno.

Bez tłumu wczasowiczów, przy smacznej kawie, ciastku czy pysznej rybce w nadmorskiej knajpce, można wypocząć po zwiedzaniu. Złapać chwilę oddechu. Bo morze to nie tylko lato i tłum na plaży. Morze ma swój urok również w innych porach roku.
[:]