phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Kalendarz imprez w Mielnie i okolicy na sierpień 2019

Data dodania: 30.07.2019 | Autor: admin

Wybierasz się na urlop nad morze? Już dziś sprawdź, gdzie możesz przyjemnie spędzić popołudnie lub wieczór. W sezonie w Mielnie i okolicy odbywają się liczne imprezy, koncerty.

Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie. Znów przetańczymy razem całą noc – śpiewają członkowie zespołu Piersi w swojej słynnej piosence Bałkanica.

Tak właśnie może wyglądać urlop nad morzem. Bo wczasy to czas dobrej zabawy. Nie zawsze oznacza ona, że trzeba przetańczyć całą noc. Można wybrać się na koncert, wystawę, jarmark lub wiele innych imprez, które w sezonie 2019 odbywają się nad Bałtykiem.

Mielno – kalendarz imprez 2019

Wynajęcie drewnianego domku nad morzem to pierwszy krok na drodze do udanego urlopu. Kolejny krok to plan. Oczywiście możesz wybrać się nad morze i dopiero na miejscu zastanawiać się, co chcesz robić w wolnym czasie. Nie martw się, że będziesz się nudził. To jest niemożliwe.

W Mielnie, Mielenku i innych nadmorskich miejscowościach zawsze dużo się dzieje. Warto sprawdzić kalendarz imprez 2019.

Jak lato, to impreza – najlepiej w nad morzem w Mielnie lub Mielenku.

Co będzie działo się w Mielnie – sierpień 2019

 • 3 sierpnia – Festyn Pieczonej Gęsi w Gąskach. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 na terenie przy ulicach Nadbrzeżnej i Piaskowej.
 • 6 sierpnia – 53. Międzynarodowy Festiwal Organowy w ramach Mieleńskich Wieczorów Organowych. Koncert odbędzie się przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie. Na organach zagra Henryk Gwardak. Wystąpi również zespół wokalny Art’n’Voices.
 • 7 sierpnia – Festiwal Holi w Chłopach. Impreza odbędzie się w godzinach 14.00 – 20.00 na plaży przy przystani rybackiej w Chłopach.
 • 7 sierpnia – Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest w Mielnie – Unieściu. Festiwal rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 20.00 na boisku przy ul. Rybackiej w Mielnie – Unieściu. W programie jest wiele atrakcji. Uczestnicy imprezy będą mogli puszczać bańki mydlane oraz zostać w nich zamknięci, a także obrzucać się kolorowym proszkiem holi. Dla dzieci będą przygotowane dmuchańce.
 • 12 sierpnia – Kino na Leżakach w Sarbinowie. Seans odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej w Sarbinowie przy ul. Młyńskiej.
 • 13 sierpnia – 53. Międzynarodowy Festiwal Organowy w ramach Mieleńskich Wieczorów Organowych. Koncert odbędzie się przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie. Na organach zagra Ireneusz Wyrwa. Wystąpi chór Sofia z Kijowa na Ukrainie.
 • 13 sierpnia – Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest w Mielnie. Festiwal odbędzie się w godzinach 15.00 – 20.00 na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kochanowskiego w Mielnie. W programie jest puszczanie baniek mydlanych, zamykanie ludzi w bańkach, obrzucanie się proszkiem holi i zabawa na dmuchańcach.
 • 14 sierpnia – Festiwal Holi w Sarbinowie. Impreza odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej w Sarbinowie przy ul. Młyńskiej w godzinach 14.00 – 20.00.
 • 14 – 17 sierpnia – Karaoke Super Star. Najpierw w całej gminie Mielno odbędą się eliminacje. Finaliści wezmą udział w profesjonalnych warsztatach i 17 sierpnia wystąpią na deptaku w Mielnie przed widownią i jury. Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 18.00. Na zakończenie wystąpi zespół Łzy.
 • 17 sierpnia – Festiwal Holi w Łazach. Tego dnia chętni będą mogli porzucać się kolorowym piaskiem holi na plaży w Łazach w godzinach 14.00 – 20.00.
 • 18 sierpnia – Noc Latarni Morskich w Gąskach. Ta impreza rozpocznie się dopiero o godzinie 21.00 przy latarni w Gąskach.
 • 19 sierpnia – Jarmark Sztuki w Mielnie. To cykliczna impreza, która tego dnia odbędzie się na deptaku w godzinach 10.00 – 20.00. Będzie można kupić rękodzieło, wziąć udział w warsztatach oraz posmakować lokalnych smakołyków.
 • 21 sierpnia – Koncert Muzyki Łatwej, Lekkiej i Przyjemnej w Chłopach. Ten oryginalny koncert odbędzie się w Karczmie U Edka przy ul. Kapitańskiej 51 w Chłopach. Rozpocznie się o godzinie 17.00. A wystąpi zespół La Donna e Mobile, który wykona utwory z polskich filmów.
 • 24 sierpnia – Święto Wody w Mielnie. Tą imprezą mieszkańcy i turyści zakończą w Mielnie wakacyjny sezon. Zabawa rozpocznie się o godzinie 16.00 na parkingu przy Polo Markecie w Mielnie. Będą zabawy dla dzieci i dorosłych, potańcówka oraz koncert gwiazd wieczoru – grup Classic i Drugi Tydzień. Na koniec będzie pokaz sztucznych ogni.
 • 31 sierpnia – Flądra czy Turbot, czyli Mieleńskie Święto Ryby w Mielnie – Unieściu. Zabawa rozpocznie o godzinie 16.00 przy ul. Wydmowej na osiedlu Unieście. Podczas imprezy będzie można posmakować potraw z ryb, zrobić zakupy na targu rybnym, obejrzeć pokaz szycia i naprawy sieci rybackich. Konkurs kulinarny poprowadzi Mateusz Gessler. Będzie koncert szant i występ zespołu Specyficzni.

Program imprez na sezon 2019 w gminie Mielno pochodzi ze strony mielno.pl.

W sierpniu nad morzem odbędą się festiwale baniek mydlanych.

Mielno, czyli imprezy też w małym gronie

Gdy wybierasz się nad morze całą rodziną – czyli wraz z małymi dziećmi – raczej nie planujesz wyjścia na nocną imprezę. Weźmiesz udział w jarmarku, koncercie i innych imprezach w Mielnie czy okolicach, które odbywają się w ciągu dnia i kończą przed nocą.

Nie oznacza to jednak, że musisz iść szybko spać. W ośrodku wypoczynkowym Lazurowy Brzeg w Mielenku mamy bogatą ofertę dla wypoczywających u nas rodzin z dziećmi. Przy każdym z naszych sześciu drewnianych domków znajdują się meble ogrodowe, parasol przeciwsłoneczny, przestrzeń do grillowania oraz oczywiście grill.

W centrum ośrodka jest wiata rekreacyjna z licznymi grami dla dzieci – zarówno dla tych starszych, jak i młodszych. Jest też plac zabaw, trampolina, boisko do siatkówki oraz miejsce do gry w piłkę nożną.

Mamy też przygotowane miejsce, gdzie organizujemy ogniska integracyjne dla wszystkich naszych gości. Gdy dorośli spędzają czas na przyjemnej rozmowie, zajadając przy tym kiełbaski, to dzieci mogą się wspólnie pobawić. Pociechy mają zajęcie, a dorośli chwilę wytchnienia i relaksu.[:]