phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Aktywne wakacje z dziećmi

Data dodania: 19.05.2017 | Autor: admin

[:pl]Wakacje to czas, gdy ładujesz baterie na cały kolejny rok. Dlatego sposób ich spędzania jest ważny, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Szkoda marnować ten czas, na wakacje, o których myślimy, że są czasem poświęcania się dla dzieci. Ostatecznie to czas dla was i to jak go spędzicie, będzie procentowało waszą więzią rodzinną. Szukasz bezpiecznej przystani, miejsca, gdzie twoje rzeczy i dzieci są bezpieczne, a w nocy możesz spać niczym niezakłóconym snem.

Zaplanowanie i organizacja wypoczynku dla wszystkich, to wyzwanie dla rodziców, ale można w planowanie włączyć dzieci. Będą dumne, mogąc planować z rodzicami, co będą robiły w czasie wakacji. Jeśli są małe, masz większy problem, bo wiele codziennych udogodnień zostaje w domu, a ty na wczasy możesz zabrać te, które są niezbędne i te, które łatwo zapakować. Jednak nawet z małym dzieckiem możesz wyjechać nad morze i aktywnie spędzać czas, nie skupiając się tylko i wyłącznie na zaplanowaniu czasu zabaw dla swojej pociechy.

Wakacje z twoimi dziećmi nie muszą być dla ciebie ani nudne, ani męczące. Nie musisz stale stawać na głowie, by zapewnić rozrywkę dzieciom. Zapewniam cię, że dzieci szybko nawiążą plażowe i ośrodkowe przyjaźnie, a jeśli wybierzesz ośrodek ogrodzony, to na placu zabaw dzieciom na pewno nic się nie stanie. Mało tego, możecie wspólnie planować, dziś jedziemy do Kołobrzegu, na lody i do muzeum, a jutro możemy poleżeć na plaży. Pojutrze zrobimy wycieczkę rowerową, a potem jedziemy do aquaparku. Możliwości jest mnóstwo, i każdemu można zafundować coś miłego. Podejmując wspólne decyzje i nie narzucając swojej woli więcej korzyści osiągniemy z tego wspólnego czasu, niż na siłę forsując rozrywkę dla pociech. Starsze dzieci mogą być zainteresowane nauka pływania lub żeglowania albo innymi formami spędzania czasu, warto tylko pamiętać, że nic na siłę. Wszystkie aktywności powinny wychodzić od was wszystkich, wspólnie. Dzięki temu nie będziecie biernie siedzieć na plaży, a może być inspirujący, dydaktyczny, pogłębiający więzi rodzinne, podnoszący autorytet rodziców i wpływający na rozwój dzieci.

Wyjazd z dziećmi nie musi być przerażający dla rodziców. Wystarczy, że nieco wrzucą na luz z odwiecznym skupieniem uwagi na dziecku i z wiecznym nadzorowaniem jego działań. Brudzi się? No to co? Są wakacje, się umyje i wypierze. Oczywiście, że jako rodzic masz obowiązek zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Ale też możesz znaleźć czas dla siebie, na wspólny wypad rowerowy, kajakowy, na pieszą wycieczkę.

Urlop warto zaplanować wcześniej. Zorganizować przyjazny dzieciom ośrodek, pensjonat czy hotel. Bezpieczny przede wszystkim, poszukać atrakcji w okolicy, tego co warto zobaczyć, w czym wziąć udział. A przede wszystkim, na czas wyjazdu zostawić tablety i laptopy w domu, tak, aby dzieci nie spędziły przy nich czasu przeznaczonego na innego rodzaju przeżycia. Dzieci, podając swoje oczekiwanie względem ośrodka, na pewno wybiorą ten z zasięgiem i WiFi, jednak warto dostęp do mediów na czas wyjazdu ograniczyć, dając im do wyboru bardziej przyziemne opcje, jak basen czy plac zabaw.
[:]